The Rolling Stone Interview | Part 1

28. července 2016 v 22:55 | ©halseymusic. |  interviews 2016
Ještě před pár lety byla Halsey chudá teenagerka s feťáckým přítelem; teď je průlomová pop umělkyně. Ale problém pro ni, není nikdy daleko.

Je jedno z odpoledních dní a jsme s Halsey na Veuve Clicquot rosé, kde mi říká věci, které by možná neměla. Jakože naposledy, kdy tu byla, tak se svým ex-přítelem, který ustupoval od heroinu a chtěl ležet na sluníčku na celých šest hodin. Nebo ten původní plán, co si vysnila její nahrávací společnost. Chtěli abychom šli na romantickou projížďku lodí. ,,A řekla jsem něco jako ,,Dop*dele ne" říká s úšklebkem. ,,Nejdu na žádnou plachetnici. Zas*aně nesnáším lodě. Neudělám to." Je to jako rande naslepo, akorát nebudu přemýšlet nad tím, jestli budu nucena s tebou mít pak sex." Nebo to, že dříve byla zadržena policií, protože pila v parku. Utekla, ale nechala tam batoh se školními věcmi, kde měla svoje jméno, ale ještě ji zatím nikdy nezatkli. ,,Jsem celkem dobrá na to dostat se z nějakejch věcí, jak se zdá," říká.

Před něco více, než dvoumi lety byla Halsey vlastně Ashley Nicolette Frangipane, 19ti letý školní komunitní odpadlík, když přespávala u kamarádů v rodném městě New Jersey a Bed-Stuy/Lower East Side v chatrčích plných drsňáků, potetovaných "degenerovaných feťáků". Díky nim se před dvěmi lety potkala se svým ex-přítelem, když byla bohémská, ztracená existence vysoké školy. Dítě, co bralo pokročilé hodiny a potulovalo se po chodbách, které měly na stěnách obrazy. Dostala se na prestižní školu Rhode Island School of Design, ale pak se dozvěděla, že si ji nemůže dovolit. Našla si školu, kterou si mohla dovolit. Byla prakticky bezdomovec poté, co ji rodiče vyhodili z domova, když opustila školu (,,Oni prostě nesouhlasí s hodně věcmi o mně"). Její telefonní služby byly odstřihnuty. Neměla zdravotní pojištění. Její přátelé by sdružili své peníze, aby si rozdělili jeden kousek pizzy a pak se zhulili někde na střeše. ,,Pamatuju si, že jednou jsem měla na svém bankovním účtě $9 (216Kč)"říká později. "Koupila jsem si čtyři plata Red Bullu a zůstávala vzhůru přes noc okolo dvou až tří dnů. Bylo míň nebezpečné nespat, než usnout kdekoli a být znásilněna nebo unesena." Byla jinými slovy žijící bohémský sen, ale když se to stalo méně snem, šla bydlet k babičce, která ji naučila hrát 'Memory' na klavír, když ji byli čtyři. ,,Být stará Italka z New Jersey," tvrdí Halsey, ,,moje babička měla notový záznam Cats. (Koček)"


Nebylo to obvyklé v téhle době, že Halsey dostala pozvání na párty v Holiday Inn v Newarku, byla to vzrušující vyhlídka, protože jak Halsey říká, ,,Myslela jsem si, že hotelový večírek se rovná posteli a já postel potřebovala." Někdy v noci potkala chlápka z hudebního průmyslu, který ji pak představil - na základě telefonátu, kde zpívá písničku, kterou napsala - jinému chlápkovi z hudebního průmyslu, který ji pozval k sobě domů, že by mohli na něčem spolupracovat. Halsey říká, že hraje na 8 nástrojů, ale začala psát hudbu jako způsob, aby si lidé všimli jejích básní. ,,Bylo to poprvé, co jsem byla v nějakém studiu," říká ,,a "studiem" myslím suterén, který měl mikrofon a záznamové zařízení." Během prvního setkání Halsey začala psát "Ghost" a písničku o feťáckém ex příteli. Okolo desáté hodiny večer, jedné noci o pár týdnů později, nahrála tu písničku na SoundCloud a když se přihlásila o hodinu později, její twitter málem vybouchl. Okolo třetí hodiny ráno říká, že ji kontaktovalo pět nahrávavích společnosti. Ráno písnička bodovala v hitparádách.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama