The Rolling Stone Interview | Part 2

29. července 2016 v 8:00 | ©halseymusic. |  interviews 2016
,,Je to jako by na těch 19ti letech mýho života dop*dele nezáleželo," říká. ,,Vůbec se nemuseli stát. Jako by to byla nějaká inkubační doba. Já jsem jen zas*aný feťácký dítě, který to zvládlo. Kupovala jsem si oblečení v T.J. Maxx a jednoho dne jsem se probudila a šla natáčet hudební videoklipy do Los Angeles. Je to super, jsem šílená mrcha, protože si myslím, že bych to nezvládla kdybych nemohla, víš?"

V 17ti letech tweetla o tom, jak se zkusila předávkovat a litovala toho, takže to šla hned říct rodičům. Skončila v psychiatrické léčebně na 17 dní a diagnostikovali ji bipolární poruchu, na kterou měla brát lithium. (,,Lithium mi zničilo život, neberu léky.") BADLANDS album rychle zavádí jako formu terapie: ,,Nejsem nějakej zas*anej mučedník, kterej se snaží, aby se všechny tyhle ztracený a divný děti cítili normálně. Potřebuju, aby mě dělali normální taky."

Rodina Halsey se hodně stěhovala. Pendlovala sebe a její dva mladší bratry z jednoho stísněného dvou pokojového bytu do druhého. Její rodiče odešli z vysoké školy, když zjistili, že je Halseyina matka těhotná (s Halsey). Někdy pracovali na dva částečné úvazky, jako nemocniční úředník nebo ostraha a nebo jako prodavač aut. ,,Vyrůstala jsem v chaotické domácnosti," tvrdí Halsey, ,,vždycky tu byla nějaká hovadina." Když ji diagnostikovali bipolární poruchu, zjistila, že ji má i její matka. ,,Nelíbilo se mi být Ashley Frangipane," říká. ,,Myslela jsem si, že je to osoba, která je slabá, blbá a smutná."

Ani ona se nechce zaškatulkovat. Může dělat pop hudbu, ale chová se jako by dělala punk rock, jak říká tím, že dělá vše, co ji přijde na mysl a je neovladatelná. Říká, že není chyba, že se zapsala k Astralwerks (pod Capitol Records), kteří jsou známý svými hipster umělcemi. Nabídli ji více tvůrčí volnosti než jakákoli jiná společnost a ,,oni nebyli připraveni zvládnout umělce jako jsem já," říká. ,,Kdyby byli připraveni, pracovala bych s Dr. Luke, Max Martin a Ryan Tedder. Nebyla bych tam, kde jsem teď. Lidi mě mají rádi, protože měsíců mé kariéry jsem měla rozmazaný make-up a moje oblečení bylo špinavé."

Samozřejmě, že všichni nemají rádi Halsey. ,,Až umřu, doufám, že lidi nepříjdou k mému hrobu a neposprejují ho těmi zas*anými tweety, co o mně teď píší," řekla už dříve, když jsme procházeli okolo památníku pro Johna Lennona. Dostává hodně negativní pozornosti za to, že je bisexuální, ale zpívá o vztazích s muži (,,Měla jsem něco s ženami. Můžu zestárnout sama a být bisexuál."); je míšenka (její matka je bílá a otec černý), ale vypadá jako bílá. (,,Barevnost je opravdu bizarní"); a svou duševní poruchu používá jako marketingový trik. Co ji The New York Times citoval jak sama sobě říká tri-bi - což je termín, který tvrdí, že nikdy nepoužila. ,,Nejzábavnější věc je ta, že nejhorší v mé kariéře nebylo překonat mou sexualitu, nebo míšenectví ani dokonce poruchu," říká. ,,Bylo to, že jsem si každý den myslela, že to využívám." Nedávno si oholila hlavu při jednom z photoshootů, protože byla unavená z toho, jak ji její vlasy označovaly za lesbičku nebo ne, za bisexuální nebo ne. Od té doby udělala krok, aby definovala svou sexualitu, říká, že když se ji tenkrát někdo vloupal do skříňky po tělocviku a rozeslal po škole fotku, kde nemá Halsey na sobě triko ani podprsenku, kterou vlastně měla pro přítele. ,,Učitelé to viděli. Všichni to viděli. A najednou jsem nebyla ta divná holka, ale coura. Mohla jsem couvnout a odrazit svou sexualitu, ale místo toho jsem spíš byla jako, teď to ovládnu."

PART 1 | PART 2 | PART 3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama